....przeczytałem fajną książkę ostatnio "Lud Syriusza - W poszukiwaniu tajemnic Dagonów" autorstwa niejakiego Pana Adama Piechowskiego. Nie, żeby to było jakieś dzieło wybitne co to, to nie, ale ciekawie się to czytało. Oto Autor wyrusza z kompanią na wyprawę do Afryki by zgłębić, poznać tajne tajemnice tajemniczego plemienia zwanego Dagonami. Lud ten niewiadomo skąd ma informacje na temat układu Syriusza i to takie jakie współczesna astronomia dopiero odkrywa a i cała kosmogeneza tego ludu to nic innego jak opis lądowania obcych na ziemi. Oj wielbiciele Danikena mogą poszaleć.
....ale ja nie o Dogonach, przynajmniej nie dosłownie.
Będzie to o mądrości ludów pierwotnych.
A wiec czytając wyżej wymienione dzieło zwróciłem uwagę, że Dagonowie, Kirda, Somba czy tez inne egzotyczne plemiona izolują kobiety w tak zwanym cyklu menstruacyjnym. Sięgając pamięcią do innych tego typu lektur przypominam sobie, ze nie tylko murzynek z afryki zapewniał sobie spokój w ten trudny dla wszystkich czas. Niektóre ludy pierwotne, innych kontynentów tez zamykały, izolowały a czasami wyganiały precz do lasu kobiety w księżycu.
Jakie to głębokie...... i mądre. Może by tak postawić w każdym mieście domy odosobnienia dla "okresówek" i tak z naszych podatków utrzymujemy izby wytrzeźwień czy schroniska dla zwierząt, jedna instytucja mniej czy więcej, co za różnica, a jaki świat by sie stal spokojniejszy. Wszyscy doskonale wiedza ze faceci wymyślili wojny, piłkę nożną i wyprawy do dookoła Swiata, by dać długą z domu jak zbliżała się " godzina 0".
ech
Tak dla rozładowania sytuacji będzie kawał usłyszałem go dzisiaj od klienta.
"Facet jest egoistyczny w swojej naturze. Robi, co chce.
Kobieta jest egocentryczna. Robi wszystko, żeby wszyscy robili tak, jak ona chce."
Mnie on nie rozśmieszył a wręcz przeraził swoja trafnością ale niektórych on bawi.
No co zrobić, nic nie da się z tym zrobić wiec Salve Regina i do przodu jakoś damy rade to tylko 5 dni

Jeden komentarz do tej pory:

  1. MaRCin G. says:

    Stara prawda o kobitkach.

Ty też napisz coś od siebie, bardzo chcę poznać twoją opinie.